English   نقشه سایت   تماس    راهنمای نگارش    تماس با دكتر احمد اسدي      فرم اعلام مشکل در وب سایت

روش تحقيق- نکات مربوط به کارآموزی

در این بخش مطالب آموزشی مربوط به کارآموزی دانشجویی آمده است. لازم به یادآوری است ممکن است قوانین و مقررات هر دانشگاهی در رابطه با کارآموزی با دیگر دانشگاه‌ها متفاوت باشد. لذا مسائل درج شده در این وب سایت نقض کننده قوانین دانشگاه‌ها نیست.
تاریخ به روز رسانی: Friday, 21. February 2014
توصیه‌های هفته اول تحقیق

1- دانلود فایل:
فايل فرمت گزارش نهايي (اين فايل را مي‌توانيد از وب سايت دانشگاه دانلود كنيد. http://fe.azad.ac.ir

2- توصیه‌های عمومی:
ثبت نام درس کارآموزی طبق چارت درسی در نیمسال تعیین شده انجام می‌شود.
پس از ثبت نام دانشجو با حضور در گروه آموزشی نسبت به ثبت درخواست تعیین محل اقدام می‌نماید. در صورتی که دانشجو خود محلی را هماهنگ کرده باشد، درخواست صدور معرفی نامه به محل را به گروه تقدیم می‌کند.
توصیه می‌شود تا محل کارآموزی بر اساس معیارهایی که به آینده شغلی دانشجو مربوط است انتخاب شود تا بتواند از تجربیات بدست آمده در کار خود بهترین بهره را ببرد.
قبل از عزیمت به محل کارآموزی، استاد خود را مطلع سازید و در صورت صلاحدید ایشان، ملاقاتی داشته باشید.
در زمان کارآموزی تلاش کنید تا از فرصت فراهم شده بیشترین استفاده را برده و مخصوصا به جنبه‌های عملی که ممکن است در کلاس درس توجه کمتری به آن شود توجه بیشتر شود.
در زمان کارآموزی نسبت به تهیه یادداشت و مستندات جهت تهیه گزارش کارآموزی اقدام نمایید. همچنی فرمی چند صفحه‌ای نیز در وب سایت دانشگاه موجود است که باید توسط سرپرست شما در محل کارآموزی تکمیل، مهر و امضاء شود.
در طول زمان کارآموزی گزارش‌هایی برای استاد کارآموزی خود ارسال کنید تا ایشان در جریان کار شما قرار گیرند.
در خاتمه کارآموزی یک گواهی که در آن تعداد ساعات و رضایت از عملکرد شما ثبت شده باشد به همراه فرم مخصوصی که توسط سرپرست کارآموزی تکمیل شده است را دریافت نمایید.
پس از مراجعت، نسبت به تکمیل گزارش کارآموزی اقدام نمایید. در تکمیل این گزارش به نکات ذکر شده در این صفحه توجه شود.
گزارش کارآموزی خود را به همراه، لوح فشرده و همچنین گواهی‌های اخذ شده از محل کارآموزی به استاد تحویل دهید.
منتظر ثبت نمره باشید.

3- توصیه‌های گزارش پایانی:
توجه داشته باشید که در گزارش پایانی کارآموزی نیز مانند سایر گزارش‌های عملی لازم است تا قوانین کلی نگارش رعایت شود. لذا در این قسمت از ذکر آنها خودداری می‌شود.
فصول گزارش کارآموزی معمولا در وب سایت دانشگاه مورد نظر اعلام می‌شود. اما یکی از روش‌های فصل‌بندی به این شرح است: صفحه عنوان، نام پروردگار، تشکر و قدردانی، فهرست مطالب، فهرست جدول‌ها، فهرست شکل‌ها، مقدمه، {فصل‌هال محتوای کارآموزی شامل تمامی محل‌های مثلا معدن}، توصیه برای آینده، فهرست منابع.
در نگارش گزارش کارآموزی به جنبه‌های عملی که هدف اصلی از مراجعه شما بوده است توجه زیادی داشته باشید و از شکل و تصاویر زیاد استفاده کنید.
گزارش خود را تایپ شده به استاد تحویل دهید. در لوح فشرده‌ای که به این منظور تهیه می‌کنید فایل وورد و پی دی اف گزارش را قرار دهید و در یک فولدر تصاویری که از محل معدن تهیه کرده‌اید را قرار دهید.

 

برای ارسال ایمیل می‌توانید از آدرس پست الکترونیک learnmining [at] gmail [dot] com استفاده نمایید

کلیه حقوق این وب سایت و مطالب آن به دکتر احمد اسدی تعلق دارد.
استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع نقض حقوق پدید آورنده محسوب می‌شود.